זכות הבחירה הבלעדית של העובדים בתוכנית הפנסיה

זכות הבחירה הבלעדית של העובדים בתוכנית הפנסיה

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים קובע כי העובדים הם אלה שרשאים לבחור את קרן הפנסיה בה יחסכו. אם אינם עושים זאת, יכול המעביד להפקיד עבורם בקרן ברירת מחדל

 

מי בוחר את התוכנית הפנסיונית שבה יחסכו העובדים? על פי התקנות במדינת ישראל, התשובה – המעוגנת בשורה ארוכה של הוראות – ברורה: העובדים נהנים מזכות הבחירה, בעוד המעביד מחויב להפקיד את הכספים בתוכנית שבה בחרו.

בעקבות מסקנות ועדת בכר שעסקה בהפחתת הריכוזיות בשוק ההון, נחקק חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים בשנת 2005. סעיף 20 בחוק זה מעגן את זכותם של העובדים לבחור את קופת הגמל בה יופקדו תשלומי הפנסיה שלהם ושל המעסיקים שלהם. יתרה מכך, הובהר שהמעסיק אינו רשאי לדרוש מהעובד לבחור בקופה מסוימת.

מהי קרן ברירת מחדל?

במידה שעובד לא בחר את קופת הגמל הרצויה לו, יכולים המעסיקים להעביר את הכספים על שם העובד לקרן פנסיה "ברירת מחדל" – בה מפקידים המעסיקים כספים עבור עובדים שלא בחרו את הקופה שלהם.

איציק אסטרייכר, מייסד ובעלים משותף של CB4 מסביר כי "קיימות שתי אפשרויות לקרן ברירת המחדל – קרן פנסיה שנבחרה בידי רשות שוק ההון באוצר, או קרן פנסיה שבחרו המעסיק ו/או ארגון עובדים כקרן ברירת מחדל, לאחר שבדקו והשוו קרנות אחרות לפי הנחיות רשות שוק ההון".


רוצים לבדוק לאן מתבצעות ההפקדות שלכם? השאירו פרטים ונחזור אליכם>>

 

שתי אפשרויות אלה נקבעו בחוק והן בתוקף מאז 1 בנובמבר 2016.

יחד עם זאת נקבע כי מעסיק שהתקשר לפני מועד זה בהסכם ברירת מחדל עם קרן פנסיה, קופת גמל או קרן השתלמות, יכול להמשיך לצרף אליה עובדים חדשים – שלא מימשו את זכותם לבחור בעצמם את קופת הגמל.

על אף זאת, למעסיקים התאפשר להמשיך לצרף עובדים חדשים לקופות אלה רק עד 31 במארס 2018, במקרה שדמי הניהול בקופה מגיעים לתקרה שנקבעה בחוק, או עד 31 במארס 2019. גם אם בהסכם בין המעסיק לקרן ברירת המחדל קיימת אופציה להאריך את ההסכם מעבר לתאריכים אלה, לא ניתן לממש אותה.

"בניגוד לקרנות הפנסיה, יש לזכור כי רשות שוק ההון עצמה לא הכריזה על קרן השתלמות מסוימת כברירת מחדל", מדגיש אסטרייכר. "אם יש עובדים שזכאים לחסוך בקרן השתלמות אבל לא בוחרים בקרן מסוימת, על המעסיק או ארגון העובדים שלהם לבצע הליך תחרותי כדי לבחור קרן השתלמות כברירת מחדל".

לאחר בחירת קופת גמל או קרן השתלמות בהליך תחרותי, חייבים המעסיקים או ארגוני העובדים להודיע לעובדים על זהות הקרן שנבחרה ועל שיעור דמי הניהול המוצעים לעובדים. יחד עם זאת, אומר אסטרייכר, במידה שעובד חוסך כבר בקופת גמל, המעסיק אינו יכול לכפות עליו את החלפת הקופה.

שיתוף מאמר ב:
מפת אתר

LTU

Created by

שינוי גודל גופנים
ניגודיות