אייקון של קרן פנסיה

קרן פנסיה

קרן פנסיה

האינטרס לחסוך די כסף לקראת היציאה לפנסיה אינו רק שלנו, החוסכים, אלא גם של המדינה – המבקשת לאפשר לאזרחיה לחיות בכבוד גם לאחר שיפרשו מעבודתם, כך שלא יזדקקו לקצבאות ממשלתיות. לכן, על פי חוק, חובה לחסוך לפנסיה (בהתאם לתנאים הקבועים בחוק).

מוצר החיסכון הבסיסי בתחום זה הוא קרן פנסיה מקיפה חדשה – המשלבת חיסכון יחד עם תוכנית ביטוח. החוסכים בקרן פנסיה מקיפה חדשה מבטיחים לעצמם קצבה שתשולם להם מדי חודש החל ממועד מסוים – שיכול להיות גיל הפרישה הקבוע בחוק (62 לנשים ו-67 לגברים), אך ניתן לשנות אותו גם לגיל מוקדם יותר (החל ב-60) או מאוחר יותר. כן קיים בתוכנית מרכיב ביטוחי למקרה של מוות או נכות.

מאחר שהמדינה מבקשת לעודד את החיסכון לפנסיה, היא מעניקה לחוסכים בקרנות הפנסיה החדשות "סוכריה" – חלק מן הכספים בקרנות הפנסיה החדשות (שהוקמו בשנות ה-90) מושקעים באפיקים עם תשואה מובטחת על ידי המדינה (ריבית של 4.86%). דמי הניהול בקרנות אלה מגיעים עד 6% מההפקדות ו-0.5% לשנה מהצבירה.

כדי להבטיח קבלת קצבה מרבית מקרן הפנסיה, חשוב לערוך מוקדם ככל האפשר התאמה נכונה של הקרן לצרכים וליעדים של החוסכים. יש להתחשב בפרמטרים כגון המצב הכלכלי של החוסכים, צפי להכנסות נוספות פרט לפנסיה, מצב בריאותי, מצב משפחתי ועוד.

ב-CB4 אנשי מקצוע המכירים היטב את האפשרויות השונות בחיסכון לפנסיה בישראל, ויחד נוכל למפות את הצרכים האישיים שלכם, לערוך תכנון פנסיוני מקיף, לקבוע יעדי חיסכון – ולהחליט מהי קרן הפנסיה המתאימה ביותר עבורכם.

מפת אתר

LTU

Created by

שינוי גודל גופנים
ניגודיות