אייקון של קרן השתלמות

קרן השתלמות

קרן השתלמות

לא פעם בוודאי נתקלתם בצורך להוציא סכום כסף גדול באופן מיידי – עבור שיפוץ בדירה, רכישת רכב חדש, או טיול משפחתי לחו"ל. כאשר לא נערכים מראש להוצאת סכומים שכאלה, הדבר עלול לפעור בור גדול בחשבון הבנק שלנו, או לאלץ אותנו לבקש הלוואה מהבנק, שעליה נשלם עוד שנים ארוכות.

אחת הדרכים להיערך מראש להוצאות שכאלה, בין אם הן ידועות מראש (כמו מתי נרצה להחליף דירה) ובין אם יצוצו במפתיע (כמו הצורך לקנות רכב חדש אם הנוכחי יצא מכלל שימוש), היא חיסכון לטווח קצר ובינוני באמצעות קרן השתלמות.

בעבר אמנם שימשו קרנות ההשתלמות כדי לחסוך עבור השתלמויות וקורסים של עובדים, אך כיום, זהו מכשיר חיסכון לכל דבר, כאשר את הסכום הנצבר בו ניתן למשוך בחלוף שש שנים ממועד פתיחת החשבון.

אחד היתרונות הגדולים של קרן השתלמות הוא העובדה שההפרשה לחיסכון נעשית על ידי העובד ועל ידי המעביד – כאשר חלקו של המעביד גדול עד פי שלושה: המעביד מפריש לקרן עד 7.5% מהשכר, לעומת עד 2.5% שמעביר העובד מדי חודש. יחד עם זאת, נציין כי מדובר בהטבה שלא כל המעסיקים מעניקים לעובדיהם.

עבור עצמאים, הפקדה לקרנות השתלמות מוכרת למס, והמכשיר פטור ממס רווחי הון (עד תקרת הפקדה שנתית), אם מושכים את כספי הקרן במועד – בדרך כלל שש שנים לאחר שנפתחה.

בין אם אתם עצמאים או שכירים, אנו ב-BC4 נשמח לערוך יחד איתכם מיפוי של מצבכם הפיננסי הנוכחי ושל תוכניותיכם לעתיד – בטווח הקרוב, הבינוני והרחוק. לאחר שנבין את הצרכים והמטרות שלכם, נוכל לבדוק אם קרן ההשתלמות היא המוצר המתאים לכם ביותר – ולתכנן כיצד למקסם את הסכום שייחסך בה.

מפת אתר

LTU

Created by

שינוי גודל גופנים
ניגודיות